گزافه‌گویی قانونگذاران جمهوری آذربایجان؛ تهران علیه باکو لفاظی می‌کند

قانونگذاران جمهوری آذربایجان با ارسال نامه به همتایان صهیونیست خود از تاکتیک نظامی ایران در مرز با جمهوری آذربایجان انتقاد کردند.

گزافه‌گویی قانونگذاران جمهوری آذربایجان؛ تهران علیه باکو لفاظی می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل صنم موزیک، به دنبال بده بستان‌های اخیر دیپلماتیک باکو با رژیم موقت صهیونیستی، شماری از قانونگذاران پارلمان جمهوری آذربایجان با ارسال نامه‌ای ضمن تشکر از صهیونیست‌ها، ایران را به اتخاذ تاکتیک نظامی در مرز با جمهوری آذربایجان متهم کردند.

به نوشته شماره یکشنبه وبگاه «عروتص شوع»، در بخشی از نامه نمایندگان پارلمان جمهوری آذربایجان به نمایندگان کنست و مقام‌های دیگر رژیم موقت صهیونیستی آمده است، ساکنان جمهوری آذربایجان حمایت مستمر (رژیم) اسرائیل از باکو در طول جنگ ۴۴ روزه را هرگز فراموش نخواهند کرد.

نمایندگان پارلمان جمهوری آذربایجان در ادامه به لفاظی علیه ایران پرداخته و مدعی شدند، متاسفانه هیچکس از پیروزی جمهوری آذربایجان در جنگ با ارمنستان که موجب ارتقای ظرفیت سیاسی، نظامی و اقتصادی این کشور در منطقه و تثبیت جایگاه بین‌المللی آن ‌شد، خرسند نیست. لفاظی‌های شدید ایران علیه جمهوری آذربایجان و تاکتیک‌های نظامی در مرز ایران و جمهوری آذربایجان، نشانه‌ای آشکار از اهداف ایران است.

قانونگذاران جمهوری آذربایجان در ادامه مدعی شدند: «ما هرگز از هیچ تهدیدی نمی‌ترسیم و کشورمان قادر است پاسخ مناسبی بدهد.»

این گزارش حاکیست، «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان روز جمعه  با یکدیگر تلفنی گفت‌‌و‌گو کردند.

 وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در این تماس تلفنی تعیین کوهن به عنوان وزیر خارجه جدید رژیم موقت  صهیونیستی را تبریک گفته و اشاره کرد که باکو تمایل به تقویت روابط با تل‌آویو دارد.

در مقابل، الی کوهن نیز از جمهوری آذربایجان بابت تصمیم این کشور برای افتتاح سفارت در اراضی اشغالی تشکر کرده و از بایراموف خواسته که در روز افتتاح سفارت به تل‌آویو سفر کند.

پارلمان جمهوری آذربایجان در ۲۷ آبان ماه با افتتاح سفارت در تل آویو موافقت و «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نیز آن را تایید کرد. «یائیر لاپید» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی نیز با استقبال از این تصمیم پارلمان باکو، گفته بود جمهوری آذربایجان «شریک مهم» این رژیم و یکی از بزرگترین مکان‌های استقرار یهودیان در کشورهای مسلمان است.

پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید