فیلم‌های جشنواره مردمی عمار در قوچان اکران شد / هنرمندان پای‌کار جشن‌های انقلاب

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قوچان گفت: هم‌زمان با دهه مبارک فجر ۱۶ فیلم کوتاه از سیزدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار به همراه مستند داستانی «رسم دی» در تالار هنر شهرستان قوچان به‌صورت رایگان برای عموم مردم به نمایش درآمد.

فیلم‌های جشنواره مردمی عمار در قوچان اکران شد / هنرمندان پای‌کار جشن‌های انقلاب

ابراهیم مطاعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قوچان با اشاره به اینکه هنرمندان این شهرستان برای ایجاد فضای نشاط اجتماعی در ایام‌الله دهه فجر پای‌کار آمدند، اظهار کرد: هنرمندان عرصه‌های مختلف این شهرستان برای پیاده‌سازی جهاد تبیین و ایجاد فضای امید و نشاط میان مردم، بیشتر از گذشته پای‌کار جشن‌های انقلاب آمده تا سهمی در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشند.

وی تأکید کرد: باید با کمک هنرمندان، ساختار مناسبی را برای تحول فرهنگی و هنری ایجاد کرد چراکه زبان هنریکی از بهترین ابزارها برای انتقال اهداف انقلاب به نسل جوان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قوچان با اشاره به برگزاری پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در این شهرستان بیان کرد: این جشنواره در بخش‌های طراحی، نقاشی، خوشنویسی، گرافیک و… بوده که ۴۷ اثر در ابعاد ۳۰ در ۴۰ و ۱۰۰ در ۱۰۰ با تکنیک سیاه‌قلم، کنته، آبرنگ، رنگ‌روغن و اکرلیک در نگارخانه کتیبه قوچان به نمایش گذاشته شد.

مطاعی از اکران فیلم‌های سیزدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: فیلم‌های این جشنواره دارای موضوعیت انقلابی، اجتماعی، فرهنگی، گام دوم انقلاب اسلامی، جهاد تبیین و… است که ۱۶ فیلم شامل سه فیلم مستند، هفت فیلم کوتاه، دو پویانمایی کوتاه و چهار نماهنگ به همراه مستند داستانی «رسم دی» روایتگر واقعه قیام مردم قوچان در ۳۰ دی ۵۷ به‌صورت رایگان در تالار هنر این شهرستان برای عموم مردم اکران شد.

وی بابیان این موضوع که همیشه رده سنی کودکان مورد غفلت قرار گرفتند بنابراین هنرمندان انجمن نمایش برای پر کردن این خلأ پای‌کار آمدند، گفت: تئاتر «تله‌موش» با موضوع کودک به همراه مسابقه و جنگ شادی روی صحنه به اجرا درآمد تا بالغ‌بر ۳ هزار کودک را در فضای نشاط و شور قرار داد که سانس ویژه‌ای نیز برای خانواده‌ها در خارج از برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر در نظر گرفته‌شده است.

پایان پیام/ ۷۰۰۴۳

دیدگاهتان را بنویسید