حاج قاسم پایه‌های انقلاب را قوی‌تر کرد

جانباز دوران دفاع مقدس گفت: یکى از مهم‌ترین دستاوردهاى سردار دلها در لشکر ۴۱ ثارالله این بود که انقلاب ماند، موانع از بین رفت و پایه‌هاى انقلاب قوى‌تر شد.

حاج قاسم پایه‌های انقلاب را قوی‌تر کرد

صنم موزیک کرمان – علی‌اصغر نامجو کوهبنانی: دفاع مقدس یکى از درخشان‌ترین صحنه‌هاى نقش‌آفرینى ملت مسلمان ایران است و هنوز ناگفته‌هاى بسیارى دارد که لازم است بیان شود تا نسل‌هاى آینده با ایثار و فداکارى رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند. این دوران محل بروز و ظهور ارزش‌ها و منش‌های اخلاقی بود، محل حضور انسان‌هایی که نوعا از نفسانیّت رها شده بودند، محل ایثار به معنای واقعی خود بود. در این دوران طلایی از تاریخ رزمندگانی پنهانی و با افتخار کفش‌های همسنگران خود را واکس می‌زدند، در نظافت سنگر و شستن ظروف و نگهبانی در سنگر کمین و شرکت در عملیات خطرناک شناسایی دشمن سعی می‌کردند از هم سبقت بگیرند. دورانی که حاج قاسم‌ها در آن پرورش یافتند و در صحنه دفاع از کشور درخشیدند. در همین راستا به دیدار محمدعلی ابراهیمی کوهبنانی از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس در لشکر ۴۱ ثارالله و از همرزمان سردار دلها رفتیم تا با بیان ایثار و فداکاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیشتر آشنا شویم.  

محمدعلی ابراهیمی و همرزمانش در دوران دفاع مقدس    محمد علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کوهبنان اظهار داشت: دوران دفاع مقدّس در تاریخ ملت ایران، از دوران تأثیرگذار و فراموش نشدنی است، بیان خاطرات آن دوران، علاوه بر ارج نهادن به فرهنگ فداکاری و ایثارگری، زمینه‌ساز آشنایی نسل‌های آینده با فرهنگ جهاد، دفاع از حق و تمامیّت ارضی ایران است. وی ادامه داد: در سال ۶۳ با تشویق و ترغیب سردار شهید محمود محمدی با عشق و علاقه به ولایت و ایران اسلامی وارد سپاه پاسداران شدم و رسما به‌عنوان پاسدار فعالیت خود را آغاز کردم. ابراهیمی بیان داشت: خیلی علاقه داشتم به جبهه بروم ولی چون سن من کم بود با رفتنم موافقت نمی‌شد تا این که در سال ۶۲ در سن ۱۷ سالگی با اصرار فراوان موفق شدم به جبهه اعزام شوم. این رزمنده دوران دفاع مقدس افزود: آن روزها نام حاج قاسم سلیمانی ورد زبان بچه‌های جبهه و جنگ بود لذا در عملیات خبیر بود که برای اولین بار شهید سلیمانی را از نزدیک ملاقات کردم و توفیق داشتم بعنوان پیک گروهان در رکاب سردار دلها از مرزهای عزت کشورم دفاع کنم. در دیدار اول مجذوب اخلاق سردار سلیمانی شدم وی خاطر نشان کرد: برخورد با سردار دلها خیلی برایم شیرین و جالب بود اخلاص و از خود گذشتگی سردار دلها که سرشار از ایمان بود به همراه سادگی، صفا و صمیمیت او باعث شد خیلی زود مجذوب اخلاقش شوم و پا به پای او در جنگ حرکت کنم. ابراهیمی گفت: حضور در کنار سردار دلها باعث تقویت روحیه ایثار، فداکاری و ولایت‌مداری در رزمندگان می‌شد که بر من هم بسیار اثر گذار بود. اوج ایثار و از خودگذشتگی حاج قاسم در عملیات آزادسازی خرمشهر بود همرزم سردار دلها بیان داشت: اوج ایثار و از خود گذشتگی سردار دلها در عملیات آزادسازی خرمشهر بود در حالی که با درایت و مدیریت توانمند سردار دلها معادلات دشمن به هم ریخت و با جانفشانی رزمندگان، خرمشهر آزاد شد. جانباز دوران دفاع مقدس بیان داشت: سردار شهید مسعود زکی‌زاده، سردار شهید ماشاالله رشیدی، سردار شهید حسین آتش‌افروز، سردار شهید محمد امیری، سردار شهید نوح مجیدی، شهید سید حسن روح‌الامینی، شهید حسین محمدی، جانباز محمدرضا توکلی، حسن خالداری، رمضان ایزدی، احمد محمدی، محمدرضا هاشمی، علی احمدی، محمود زکی‌زاده، اکبر جعفری، احمد احمدی، مسعود قربانی، عباسعلی طهماسبی و غیره از جمله رزمندگان کوهبنانی بودند که در دوران دفاع مقدس در لشکر ۴۱ ثارالله دوشادوش سردار دلها تلاش می‌کردند.  

حاج قاسم در دوران دفاع مقدس    حاج قاسم از اول سرباز ولایت بود وی تصریح کرد: سردار دلها هم در دوران دفاع مقدس و هم در وصیت‌نامه خود بر حمایت و اطاعت از ولایت و رهبری نظام اسلامی تاکید فراوان داشت و همواره خود را سرباز مقام معظم رهبری می‌دانست. ابراهیمی ادامه داد: در عملیات کربلای ۵ و در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره مجروح شدم این مدال افتخاری است که باید با تمام وجود از آن نگهداری کنم. حاج قاسم پایه‌هاى انقلاب را قوى‌تر کرد جانباز دوران دفاع مقدس گفت: یکى از مهم‌ترین دستاوردهاى سردار دلها در لشکر ۴۱ ثارالله  این بود که انقلاب ماند، موانع از بین رفت و پایه‌هاى انقلاب قوى‌تر شد. وی خاطرنشان کرد: به نظر من اقتدار و امنیّت ملّی و قطع طمع دشمنان از خاک مقدّس ایران اسلامی و نومیدی از غارت منابع آن در سایه خودکفایی نظامی و دفاعی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تلاش سرداران بزرگی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی در ۸ سال دفاع مقدس و دوران حضور در جبهه مقاومت است. همرزم سردار دلها بیان داشت: امروز ایران اسلامی امن‌ترین کشور در خاورمیانه است و این آرامش و ثبات را مدیون شهدای مدافع حرم از جمله سردار شهید سلیمانی هستیم، لذا باید قدردان فداکاری این عزیزان باشیم. مکتب سلیمانی سدی نفوذ ناپذیر در برابر تهاجم فرهنگی دشمن است همرزم سردار دلها بیان داشت: مقام معظم رهبری همواره بر مکتب سردار دلها تاکید دارند جا دارد در جلسات خصوصی و عمومی بر جهاد تبیین و گسترش مکتب شهید سلیمانی مبادرت کنیم تا سدی نفوذ ناپذیر در برابر تهاجم فرهنگی دشمن ایجاد کنیم. ایثارگر دوران دفاع مقدس افزود: در کنار حضور در جبهه و جنگ افتخار داشتم مدت ۱۸ ماه در تیم محافظت از بیت امام (ره) باشم در این مدت زندگی ساده و ساده زیستی حضرت امام (ره) در روحیه من تاثیر زیادی گذاشت.  

تصویری از محمدعلی ابراهیمی در دوران دفاع مقدس    وی تاکید کرد: در دورانی که به‌عنوان محافظ بیت حضرت امام (ره) بودم توفیق زیارت مقام معظم رهبری را داشتم که در آن دوران رئیس جمهور بودند. ابراهیمی ادامه داد: شیرین‌ترین خاطره زندگی من وقتی بود که به من اطلاع دادند قرار است خدمت حضرت امام(ره)  برای عرض ادب و دست بوسی بروم. وی تاکید کرد: تلخ‌ترین خاطره زندگی من مربوط به اتمام ماموریت در بیت حضرت امام (ره) و شنیدن خبر ارتحال امام بود که بسیار شوکه کننده بود. وی ابراز داشت: کلام آخر این که تا آخر با ولایت و رهبری و گوش به فرمان معظم‌له بمانیم و بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم انشاالله که عاقبت به خیر باشیم.  

محمدعلی ابراهیمی    به گزارش فارس: دهه مقاومت فرصتی است تا بتوانیم زحمات شهید والامقام جهان اسلام را ارج نهیم و آن را در جامعه تقویت کنیم. پایان پیام / ۸۰۰۱۲ / ش

دیدگاهتان را بنویسید