تزریق یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه‌های زیرساختی شهرستان گرمی

استاندار اردبیل گفت: برای پروژه‌های زیرساختی شهرستان گرمی هم‌چون برق و راه روستایی، بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار تزریق شده است.

تزریق یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به پروژه‌های زیرساختی شهرستان گرمی

به گزارش صنم موزیک از اردبیل، سیدحامد‌ عاملی شامگاه روز گذشته در نشست خبری با رسانه‌های محلی شهرستان گرمی، اظهار کرد: در سال جاری جهت بهبود و ارتقای وضعیت زیرساختی شهرستان گرمی هم‌چون توسعه و اصلاح شبکه برق و‌ روشنایی معابر و دیگر حوزه‌های برق بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار تزریق شده است. وی افزود: در حوزه راه‌های روستایی شهرستان گرمی، ۱۰۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال در دست عملیات اجرایی است که در حوزه راه‌های روستایی شهرستان تحول جدی رخ خواهد داد. آبرسانی به روستا‌های بخش موران تا پایان خرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد استاندار اردبیل گفت: آبرسانی به ۶۴ روستا در بخش موران گرمی که در سه فاز طرح فوق عملیاتی خواهد شد در دستور کار بوده و این طرح آبرسانی که به طول ۵۲ کیلومتر است تا پایان خرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

  عاملی تصریح کرد: طرح آبرسانی به شهرستان گرمی از سد عمارت مورد بررسی قرار گرفته و دستورات و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت عملیاتی‌سازی طرح فوق صادر شد و با این طرح، مشکلات آب شرب منطقه رفع خواهد شد و کلیه پایاب‌های شهرستان گرمی تا پایان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. وی ادامه داد: عملیات اجرایی جاده مواصلاتی امیرکندی – گرمی، به طول ۱۵ کیلومتر با مشکلاتی روبرو بوده و در راستای رفع مشکلات فوق دستورات لازم صادر شد تا فعالیت پروژه سرعت مناسبی داشته باشد. محور گرمی به بیله‌سوار در ردیف بودجه ملی قرار گرفته است استاندار اردبیل گفت: محور مواصلاتی گرمی به بیله سوار سال گذشته در ردیف بودجه ملی قرار گرفت، از صندوق توسعه ملی اعتباراتی برای پروژه‌های مختلف تزریق خواهد شد و محور مواصلاتی فوق یکی از پروژه‌ها است. عاملی اظهار کرد: خط دوم انتقال گاز چلوند-اردبیل با حجم‌ ۱۴ میلیون متر مکعب در دست عملیات اجرایی بوده و این انتقال گاز از اردبیل به گرمی انجام خواهد شد و شرایط افت فشار گاز در فصل سرما رفع و این پروژه مهم در توسعه صنعت و گلخانه‌ها تاثیر گذاری مستقیم و اساسی دارد. وی افزود: در سطح شهرستان گرمی، ۵ مرکز جامع سلامت با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصدی در مرحله عملیات اجرایی است که منجر به کاهش قابل توجهی از مشکلات درمانی و بهداشتی مردم شهرستان گرمی خواهد شد.

  استاندار اردبیل گفت: در سطح شهرستان گرمی برای بیش از ۴۰۰ متقاضی واجد شرایط نهضت ملی مسکن جانمایی‌های لازم انجام شده و در راستای افزایش سرعت این طرح در حوزه‌های مختلف اقدامات لازم در دستور کار خواهد بود و البته برخی از واحدها تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است و علاوه بر این ۵۵ مسکن برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و ۴۴ مسکن محرومین شهرستان گرمی در دست عملیات اجرایی است. عاملی تشریح کرد: باتوجه به تداخل زمین‌های زراعی مرغوب با طرح توسعه شهر گرمی، در حال بررسی شرایط توسعه و گسترش شهر گرمی هستیم تا با همکاری مرکز و برنامه‌ریزی‌های لازم، اقدامات مناسبی در سطح شهر گرمی رخ دهد.

  اعطای کمک بلاعوض به ۱۶۸ خانوار سیل‌زده وی افزود: در سیلاب اخیر شهرستان گرمی، به ۱۶۸ خانوار کمک‌های بلاعوض صورت گرفت و یک هزار میلیارد ریال مصالح جهت ساخت، بازسازی و مقاوم‌سازی مناطق سیل‌زده تخصیص یافته است. عاملی تصریح کرد: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که اسفند ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد بسیار مهم و تاثیرگذار است و انتخاب گزینه‌های اصلح، کارآمد و دلسوز در زندگی حال و آینده همه مردم بسیار تاثیر گذار خواهد بود. استاندار اردبیل گفت: در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر و پر شور‌تر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در ۵ حوزه انتخابیه استان اردبیل، ۵ شبکه شهرستانی در حال آماده‌سازی بوده که بزودی فعالیت خود را شروع خواهد کرد. پایان پیام/۳۸۸۶/

دیدگاهتان را بنویسید