تالار مرکزی شیراز با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله اتمام اسکلت فلزی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در خصوص مصوبات دور اول سفر ریاست محترم جمهوری به این استان، اعلام داشت: تالار مرکزی شیراز با حدود سی درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله اتمام اسکلت فلزی فاز اول پروژه قراردارد و مجتمع فرهنگی خنج نیز تکمیل و تحویل و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

تالار مرکزی شیراز با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله اتمام اسکلت فلزی است

به گزارش صنم موزیک از شیراز، حمیدرضا قانعی ابتدا بیان کرد: از مصوبات فرهنگی سفر ریاست محترم جمهوری تکمیل مجتمع فرهنگی شهرستان خنج بود که در اسفند ماه امسال با همکاری فرمانداری و شهرداری شهرستان خنج مشکل زمین مجتمع هم برطرف گردید و مجتمع فرهنگی این شهرستان تکمیل، تجهیز و در حال بهره برداری است.

حمیدرضا قانعی افزود: تکمیل پروژه تالار مرکزی شیراز به عنوان مهم‌ترین خواسته حوزه فرهنگ و هنر استان در سفر دوم ریاست جمهوری به استان فارس مطرح است و امیدواریم با تامین اعتبار و همت پیمانکار محترم تا پایان دولت سیزدهم به مرحله بهره برداری برسد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس در خصوص مشخصات فنی و نحوه تخصیص اعتبار این پروژه طی سال گذشته اعلام کرد: تالار مرکزی شیراز با زیربنای 14400 مترمربع در زمینی به مساحت 17800 مترمربع در سال 1392 آغاز و کلنگ زنی شده است.

وی تاکید کرد: این پروژه از ویژگی‌های منحصربه فردی در طراحی مجتمع های فرهنگی برخوردار است به گونه ای که یک سالن 700 نفره قاب صحنه ای و تخصصی ویژه تئاتر با سن متحرک، یک پلاتوی حرفه ای و محیط تمرینی ویژه گروه‌های نمایشی در آن جانمایی شده است.

قانعی افزود: بخش‌های ویژه آموزشی، اداری، رستوران و کافی شاپ، مهمانسرا، گالری، سالن تخصصی 900 نفره اجرای موسیقی از دیگر امکاناتی است که در پروژه تالار مرکزی شیراز دیده شده است.

قانعی اشاره کرد که در سفر اول ریاست جمهوری مبلغ 200 میلیارد تومان طی سه سال به این پروژه اختصاص یافت و تا کنون در دو مرحله 48.5 میلیارد تومان تخصیص یافته و اسکلت فلزی مرحله اول این پروژه رو به اتمام است و از ابتدای دولت سیزدهم و با پیگیری های وزارت ارشاد ساخت زیرساخت‌های فرهنگی با جدیت و توجه بیشتری پیگیری می شود و امیدواریم که خبر خوش افتتاح این زیرساخت مهم فرهنگی را در همین دولت اعلام کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس افزود: بازدید و سرکشی مکرر و ماهیانه مهندس برکت مدیر دفتر طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد از این پروژه امیدها را در خصوص توجه جدی دولت در سفر دوم و تخصیص اعتبار تکمیلی پروژه زنده کرده و اهتمام نمایندگان محترم مجلس و با همراهی استاندار محترم ان شاالله چرخ‌های ساخت این پروژه را بصورت جدی تر به چرخش در خواهد آورد.

مجتمع فرهنگی خنج پس از دهه‌ها تکمیل و تحویل شد

این مدیر فرهنگی استان در باره مجتمع فرهنگی خنج نیز بیان داشت: از سال 1386 توسط اداره راه و شهرسازی استان فارس با زیربنای 1700 مترمربع آغاز و در سال 1390 جهت تکمیل، تحویل اداره راه و شهرسازی لارستان شد که پس از 15 سال، در سال گذشته با تامین اعتبار به مبلغ یک میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری به استان فارس، تکمیل و تحویل این اداره کل گردید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ضمن اعلام اینکه، زمین این ساختمان نیز با حمایت استانداری فارس و همکاری شهرداری و خیرین محلی، به نام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، واگذار گردیده است، گفت: ساختمان فوق، شامل سالن آمفی تئاتر چند منظوره با ظرفیت 280 صندلی، نگارخانه، کلاس های آموزشی و فضای اداری است و به زودی با استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و سایر انجمن های فرهنگی و هنری، بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.

پایان پیام/ ف  

دیدگاهتان را بنویسید