اعتصاب سراسری انجمن نویسندگان آمریکا/ ترس اهالی هالیوود از غلبه اینترنت بر تلویزیون

انجمن نویسندگان هالیوود دست به اعتصاب زدند. خواسته و شرط آن‌ها این است که باید تضمینی برای ماندگاری اشتغال تلویزیون وجود داشته باشد.

اعتصاب سراسری انجمن نویسندگان آمریکا/ ترس اهالی هالیوود از غلبه اینترنت بر تلویزیون

به گزارش خبرنگار سینمایی صنم موزیک به نقل از گاردین، انجمن نویسندگان هالیوود دست به اعتصاب زدند. خواسته و شرط آن‌ها این است که باید تضمینی برای ماندگاری اشتغال تلویزیون وجود داشته باشد. استدلال انجمن نویسندگان هالیوود این است که شرکت‌ها از انتقال و گذار به فناوری و دنیای کاری اینترنت و فضای مجازی برای پرداخت دستمزدهای پایین به نویسندگان کم‌درآمد استفاده کرده‌اند.

نویسندگان هالیوود اعلام کرده‌اند در بحبوحه مذاکرات بحث برانگیز قرارداد با استودیوهای بزرگ تا روز دوشنبه به اعتصاب خود ادامه خواهند داد. این مجوز، بر اساس رای اعضای انجمن، به رهبری انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) این امکان را می‌دهد که در صورتی که نتواند با اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) قرارداد منعقد کند، به اعتصاب ادامه دهند. انجمن نویسندگان آمریکا (WGA)  در گزارشی در سال 2023 استدلال می‌کند: «نویسندگان به این وضع ادامه نمی‌دهند». «شرکت‌ها شرایط گذار به فناوری و تلویزیون اینترنتی را مستمسکی برای پرداخت دستمزد کمتر به نویسندگان قرار داده‌اند و شرایط مخاطره‌آمیزتر و کم‌درآمدتری برای کار نویسندگان ایجاد کرده‌اند.»

در این گزارش، انجمن نویسندگان آمریکا که بیش از 11000 عضو دارد، استدلال می‌کند که تغییر صنعت سرگرمی از تلویزیون به اینترنت علی‌رغم افزایش سرمایه‌گذاری در محتوا و سودآوری مداوم منجر به کاهش دستمزد و حقوق نویسندگان شده است. بریتانی نیکولز، نویسنده «مدرسه ابتدایی ابوت» و عضو انجمن نویسندگان آمریکا، می‌گوید: «آنچه در خطر است، ماندگاری تلویزیون به عنوان یک حرفه است. در حال حاضر بسیاری از مردم در تلاش هستند تا مشاغل باکیفیتی را در کنار هم قرار دهند که به آنها اجازه دهد در شهری مانند لس آنجلس دوام بیاورند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید